DORMA UNIVERSAL

DORMA UNIVERSAL

Univerzální rohové kování pro dveře a příčky z kaleného skla


Kování DORMA Universal s širokým spektrem prvků pro uchycení skla umožňuje realizovat celoskleněné příčky s dveřmi v téměř jakékoliv myslitelné kombinaci. Sestavy z kaleného skla lze navrhovat s pevnými díly v mnoha uspořádáních, v různých úhlech s kyvnými dveřmi nebo dveřmi s dorazem. Limity jsou dány především omezenými konstrukčními vlastnostmi skla.

V nabídce je současně kování DORMA Arcos Universal. Nezaměnitelný design navazuje na kování DORMA Arcos Studio a DORMA Arcos Office. Nabízí se tak kombinace se zámky z obou uvedených typů kování.

Kování DORMA Universal - v kombinaci s příslušenstvím DORMA RP - umožňuje montáž se skrytým zavíračem RTS 85 do stropu. Řešení pro případ, kdy není možné instalovat samozavírač do podlahy.

Univerzální kování DORMA

Toto kování se dodává ve standardním provedení pro kalené sklo tloušťky 10 mm, dle požadavku pak také pro skla 8 mm a 12 mm. Změna tloušťky skla vyžaduje záměnu těsnění a je nutno tento požadavek uvádět při objednání. 


Pant DORMA Universal MOTION NG33

Pant s integrovanou funkcí zavírání a aretace pomocí hydraulického mechanismu, v designu kování DORMA UNIVERSAL, určený pro celoskleněné kyvné dveře.

Rohové kování UNIVERSAL Motion NG33 je přitom jen nepatrně větší než standardní rohové kování UNIVERSAL PT 10 a je tak ideálním doplňkem designové linie řady UNIVERSAL. Montáž pantu s dovíráním bez nutnosti zásahu do podlahy.

 • zavírací síla odpovídá EN 3
 • zavírání od úhlu otevření 70°
 • regulace rychlosti zavírání 70°-15°a 15°-0°
 • pro dveře do 80 kg a šířky 1.000 mm
 • verze s aretací v úhlu 90°

Snadná montáž pantu DORMA Universal MOTION NG33 a kompatibilita s kováním DORMA Universal otevírá široké možnosti jeho použití. S tímto pantem není problém doplnit stávající kyvné dveře o funkcí dovírání a aretace bez zásahu do podlahy.


Vhodné pro většinu aplikací

Kování řady DORMA Universal je navrženo tak, aby vyhovělo co nejširší škále použití a kombinací. Při správném postupu navrhování lze sestavovat i složité kombinace skleněných panelů a dveří.

Jednoduchá příprava skla, bezpečné upevnění

Společnost Dormakaba nabízí dlouholeté zkušenosti s konstrukcemi spojujícími sklo a kování. Vyvíjí dveřní kování s cílem zjednodušit přípravu skla, stejně jako jeho montáž. Pečlivě promyšlený design zajišťuje maximální kontaktní plochu a tím také optimální účinnost upnutí pantu nebo zámku na skle.

DORMA Universal - spolehlivost a funkčnost

Kvalitní materiály a robustní konstrukce jsou zárukou vysoké úrovně funkčnosti a spolehlivosti kování DORMA Universal. Je vhodné pro použití v objektech, kde se očekává vysoká provozní zátěž.

Povrchové úpravy a barvy

Kování DORMA Universal nabízí vedle standardních povrchových úprav také nové možnosti při výběru materiálu a barev. Bližší informace k aktuální nabídce povrchových úprav rádi poskytneme na vyžádání.


Výhody pro architekty a montážní firmy

 • nadčasový design a dokonalá funkčnost
 • snadná montáž a seřízení
 • jednoduchá příprava a opracování skla
 • kování testováno dle EN 18251 - třída 3
 • možnost použití kliky s rozetou nebo bez rozety
 • široká nabídka souvisejícího příslušenství

rychlý kontakt / poptávka