DORMA TP / TA

DORMA TP / TA

Profily pro fixní panely a otočné dveře


Kování DORMA TP / TA nabízí maximální ochranu horizontálních hran skel. Zároveň dveřní lišty usnadňují montáž extrémně těžkých a širokých dveří. Jsou vhodné jako konstrukční prvek posuvných celoskleněných stěn HSW a fixních příček s vloženými dveřními křídly.

Profily jsou odolné proti mechanickému poškození, s integrovanými zámky.

Robustní základní profily jsou sešroubovány střídavě z obou stran dveří v roztečích po 150 mm. Díky tomu je neoprávněné odstranění lišty prakticky nemožné. Všechny lišty dveří jsou k dispozici s integrovanými zámky připravenými pro cylindrickou vložku a bezpečnostní rozetu, nebo upravené pro jiné typy vložky zámku.

Snadné nastavení dveří

Vzhledem k tomu, že DORMA TP / TA lišty jsou navrženy jako svěrný systém, nabízejí velkou výhodu oproti jiným způsobům uchycení skla. Profily lze nastavit při montáži ve třech směrech, tím je dosažena dokonalá rovina skel v řadě a bezchybné fungování dveří.

Bez nutnosti přípravy skla

Detailní znalosti vlastností skla jako stavebního materiálu vedly společnost Dormakaba k návrhu svěrných lišt, které nevyžadují přípravu skla - vrtání ani výřezy. K pevnému a bezpečnému uchycení skla postačí jen dostatečné zasunutí skla do svěrného profilu.

Jednoduchá příprava skla, bezpečné upevnění

Společnost Dormakaba nabízí dlouholeté zkušenosti s konstrukcemi spojujícími sklo a kování. Vyvíjí dveřní kování s cílem zjednodušit přípravu skla, stejně jako jeho montáž. Pečlivě promyšlený design zajišťuje maximální kontaktní plochu a tím také optimální účinnost upnutí pantu nebo zámku na skle.

Funkčnost a spolehlivost

Kvalitní materiály a pečlivé zpracování zaručují, že TP / TA lišty DORMA splňují nejnáročnější požadavky na funkčnost a bezpečnost při použití jako dveřní lišta nebo profil pevné příčky.

Povrchové úpravy a barvy

Kování DORMA TP / TA nabízí vedle standardních povrchových úprav také možnost lakování krycích lišt v jakémkoliv odstínu dle vzorníku RAL.

Výhody pro architekty a montážní firmy

  • elegantní design a dokonalá funkčnost
  • snadná montáž a seřízení
  • snadná příprava bez požadavku na opracování skla
  • způsob montáže a uchycení skla zamezuje neautorizované demontáži skla z křídla nebo pevného pole, pokud jsou dveře uzamčeny
  • kování testováno a dle DIN 18251 zařazeno do skupiny 3 . kování pro vysokou zátěž
  • široká nabídka souvisejícího příslušenství

rychlý kontakt / poptávka