DORMA HSW Easy Safe

DORMA HSW Easy Safe


CELOSKLENĚNÁ MOBILNÍ PŘÍČKA

Zcela nový systém posuvných celoskleněných panelů DORMA HSW Easy Safe přináší inovativní pojetí bezpečnosti a designu v oblasti mobilních příček. Výsledkem je dosažení více volnosti při navrhování a realizaci interiérů a vstupů do budov spolu s větší bezpečností při používání posuvných příček.

Zůstaly přitom zachovány přednosti systému DORMA HSW-G, který nahrazuje. Lze tak opět vytvářet souvislé celoskleněné plochy, kdy je sklo kotveno v subtilních profilech. Spojuje se v nich čistý design a nyní ještě lepší funkčnost.Nová konstrukční řešení

Zásadní změnu v konstrukci systému mobilních příček DORMA HSW Easy Safe představuje způsob upevnění skla do nosné horní a ochranné spodní lišty. Kombinace mechanického spoje a lepení - CLAMP&GLUE - garantuje spolehlivé ukotvení skla, ale především umožňuje použití kaleného i lepeného bezpečnostního skla.

Spolu s moderními technologiemi výroby laminovaného skla se tak otevírají nové možnosti pro navrhování a individualizaci celoskleněných mobilních příček.

Nové je také řešení fixace panelů ve složené i rozložené stěně s možností až tří způsobů zajištění. Horní zámky jsou navíc vybaveny indikací stavu ODEMČENO/UZAMČENO, čímž se zvyšuje nejen komfort použití stěny, ale také bezpečnost. Dvojité těsnicí kartáčky v horním a spodním profilu snižují proudění vzduchu a tím i průvan mezi jednotlivými místnostmi.


DORMA HSW System

Skleněné mobilní příčky najdou uplatnění tam, kde je požadováno elegantní a konstrukčními prvky nerušené rozdělení prostor nebo vstupní portál. Při dosažení maximální transparentnosti není nutné rezignovat na funkčnost a bezpečnost dělicích mobilních příček. Díky široké škále příslušenství přidávají tyto univerzální systémy zabezpečení, poskytují zvukovou izolaci a snižují náklady na energii.

Samozřejmostí je možnost kombinace posuvných a otočných křídel. Variabilita parkovacích situací křídel řeší prakticky každou dispozici s ohledem na prostorový požadavek, konstrukční možnosti a komfort manipulace s křídly - panely.


Atraktivní řešení

Systémy skleněných posuvných stěn DORMA HSW jsou k dispozici v různých provedeních parkovacích situací, skladby a funkcí posuvných křídel. Jejich vysoká míra flexibility umožňuje nabízet atraktivní řešení pro všechny oblasti použití - bez ohledu na průchod světla a otevřené části - a zajistit splnění požadavků na ochranu povrchu nebo maximální hlukovou a tepelnou izolaci.


Různé finální úpravy povrchu

Nosná kolejnice a pohledové konstrukční prvky lze dodat v provedení z různých materiálů nebo barvě v celé škále dle odstínů vzorníku RAL.


Nové doplňkové příslušenství

Součástí nového systému DORMA HSW Easy Safe je rozšířená nabídka doplňkového příslušenství. Nyní je možné vybrat z řady těsnicích profilů a lišt pro vertikální spáry mezi křídly.


Variabilní konfigurace

Důmyslné řešení napojování nosných kolejnic a použití vozíků s možností pohybu ve třech osách umožňuje navrhovat trasy pohybu skleněných křídel s maximální volností. U varianty se zavěšením skel do profilů (HSW Easy Safe / HSW-R / HSW Flex Therm) je možné použít skryté horní zavírače DORMA ITS do otočných křídel.