DORMA HSW COMFORTDRIVE

DORMA HSW COMFORTDRIVE

Horizontální plně automatická celoskleněná posuvná stěna

Systém mobilních stěn DORMA HSW COMFORTDRIVE posouvá hranice možného díky využití špičkové technologie a řadě inovativních řešení v konstrukci a ovládání mobilních příček.


Spojuje v sobě vlastnosti celoskleněných příček a mobilních stěn DORMA HSW, přidává však režim plně automatického ovládání. Každé křídlo je vybaveno vlastním motorem a řídicí jednotkou, je tedy zcela autonomní. Lze tak ovládat celou mobilní stěnu nebo jen samostatně jednotlivá křídla.


DORMA HSW COMFORTDRIVE System

Systém mobilních stěn DORMA HSW COMFORTDRIVE lze použít v interiéru a při splnění určitých podmínek i jako součást vnějších plášťů budov. Je tedy možné zcela automaticky a bez nutnosti ruční manipulace otevřít nebo uzavřít sestavu prosklených nebo plných křídel systému DORMA HSW COMFORTDRIVE - stiskem jednoho ovládacího tlačítka.

Centrální řídicí jednotka umožňuje napojení na systém EZS / EPS, případně na inteligentní systémy pro řízení chodu budovy. Ovládání stěn DORMA HSW COMFORTDRIVE se tak v parametrech komfortu a kontroly posouvá na špičku v oblasti posuvných stěn.


Nekonečné možnosti pro rozdělení prostoru

K dispozici je řada možností půdorysných tvarů včetně ohýbaných kolejnic a také možnost vkládání samostatných otočných křídel dle požadavku uživatele. Samozřejmostí je možnost individualizace mobilních stěn použitím skel s grafickým potiskem, případně s barevnými meziskelními fóliemi či vkládanými dekoračními materiály. …více v sekci Stavební sklo


Uživatelský komfort na prvním místě

Zcela automatické ovládání umožní rychle a snadno složit celou mobilní stěnu do parkovací části a vytvořit tak nové možnosti pro spojení prostor nebo otevření vstupu. Stejně snadno lze celou stěnu uzavřít při dostatečném stupni zabezpečení proti neoprávněnému vniknutí.

Díky sklu však zůstává celý prostor opticky propojen, umožňuje šíření světla v interiéru budov.