DORMA FSW Easy Safe

DORMA FSW Easy Safe


LEPŠÍ VARIABILITA, BEZPEČNOST I DESIGN

Zcela nový systém posuvných celoskleněných panelů DORMA FSW Easy Safe a Easy Safe-C/-C-Plus přináší inovativní pojetí bezpečnosti a designu v oblasti mobilních příček. Výsledkem je dosažení více volnosti při navrhování a realizaci interiérů a vstupů do budov spolu s větší bezpečností při používání posuvných příček.

Zůstaly zachovány přednosti předchozího systému DORMA FSW, které jsou dále rozšířeny díky novému konstrukčnímu řešení nosných profilů skla a systémového příslušenství. Lze tak opět vytvářet souvislé celoskleněné plochy, kdy je sklo kotveno v subtilních profilech. Spojuje se v nich čistý design a nyní ještě lepší funkčnost.


Nová konstrukční řešení

Tak jako u předchozí generace systému FSW jsou křídla propojena pomocí pantů. Vozíky jsou buďto na konci profilů nebo v jejich svislé ose. Zásadní novinku v konstrukci systému mobilních příček DORMA FSW Easy Safe představuje způsob upevnění skla do nosné horní a ochranné dolní lišty. Kombinace mechanického spoje a lepení - CLAMP&GLUE - garantuje spolehlivé ukotvení skla, ale především umožňuje použití kaleného i lepeného bezpečnostního skla (ESG/VSG nebo TVG/VSG).

Spojení řešení s možností použití kaleného a lepeného skla s moderními technologiemi výroby laminovaného skla tak otevírá nový prostor pro navrhování a individualizaci celoskleněných mobilních příček.

Nové je také řešení fixace panelů ve složené i rozložené stěně s možností až tří způsobů zajištění. Horní zámky jsou navíc vybaveny indikací stavu ODEMČENO/UZAMČENO, čímž se zvyšuje nejen komfort použití stěny, ale také bezpečnost. Dvojité těsnicí kartáčky v horním a spodním profilu snižují proudění vzduchu a tím i průvan mezi jednotlivými místnostmi.


DORMA FSW System

Skleněné mobilní příčky najdou uplatnění tam, kde je požadováno elegantní a konstrukčními prvky nerušené rozdělení prostor nebo vstupní portál. Při dosažení maximální transparentnosti není nutné rezignovat na funkčnost a bezpečnost dělicích mobilních příček.

Díky široké škále příslušenství přidávají tyto univerzální systémy zabezpečení a zlepšují zvukovou izolaci mezi oddělenými prostory.

Systém DORMA FSW Easy Safe používá řešení vozíků umístěných na stranách nosných profilů. Současně tak lze spojit a ovládat až čtyři panely. Samostatné dveře pak umožňují průchod, pokud je stěna rozložena a uzamčena.

Systém DORMA FSW Easy Safe-C/-C-Plus umožňuje - díky umístění vozíků do svislé osy panelu - aplikaci až šesti propojených panelů. U systému DORMA FSW Easy Safe-C/-C-Plus pak použití samozavírače DORMA TS 93 nabízí komfortní funkci automatického zavírání koncového panelu.


Varianty finální povrchové úpravy

Nosná kolejnice a pohledové konstrukční prvky lze dodat v provedení z různých materiálů nebo v barvě z celé škály odstínů dle vzorníku RAL.